VÝLETY A AKCE V OKOLÍ

Co se dá ve Velkých Bílovicích dělat?

Tipy na výlety

Destinace v okolí Velkých Bílovic, které stojí za to vidět.

Lednice

Lednice je jedním z turisticky nejoblíbenějších míst v Jihomoravském kraji. Nachází se zde krásný park, zámek v gotickém slohu, lázně a nespočet dobrých kaváren. Od Velkých Bílovic je tato obec vzdálená 13 kilometrů a vedou k ní hezké cyklotrasy, podél nichž se nachází několik dalších památek, jako například Janův hrad. 

Vinařské obce v okolí

Velké Bílovice nejsou zdaleka jedinou vinařskou obcí, která se v regionu nachází. Mezi další významné a oblíbené destinace patří například Vrbice, Bořetice a Velké Pavlovice, v nichž lze často nalézt otevřené vinné sklepy a ochutnat v nich domácí vína. 

Podluží

Dalším významným vinařským regionem, který se rozléhá nedaleko Velkých Bílovic, je Podluží. Mezi nejznámější lokace patří prušánské Nechory plné ručně malovaných vinných sklepů. Za návštěvu stojí také vysoká rozhledna Na Podluží, z níž je nádherný výhled na okolní vinohrady. 

Nechcete si brát kola? Nevadí.

Pokud byste rádi procestovali okolí Velkých Bílovic na kole a nemůžete si vzít vlastní, provozujeme také půjčovnu, ve které si jej můžete zapůjčit. Jako ubytovaní hosté budete mít tu výhodu, že nebudete muset dodržovat stanovený čas pro vrácení kol. Stačí, když je po svém výletě zamknete do naší kolárny a my si je ráno převezmeme. Můžete se tak na cestě bez jakéhokoliv časového omezení pozdržet a vychutnat si tak projížďku večerní krajinou. 

Akce v okolí

Každoročně pořádané akce pořádané v okolí Velkých Bílovic.

Olympijský běh

Akce pořádaná po celé České republice se bude konat i ve Velkých Bílovicích. Vezměte své běžecké boty a zúčastněte se také. 

Slípka Tour

Akce pořádaná spolkem Velkobílovičtí vinaři, na níž se každoročně sejdou tisíce turistů z celé České republiky. 

Tradiční krojované hody

Jedna z nejznámějších folkloních akcí. Nestihnete-li hody bílovické, každý víkend o prázdninách se konají v jedné z okolních obcí. 

Nebudete ubytovaní během žádné velké akce?

Za vinařem do Velkých Bílovic

Spolek Velkobílovických vinařů systematicky otevírá každý den od dubna do srpna několik vinařství, aby měli turisté možnost ochutnat co nejvíce produktů místních prodejců. Nemůže se tak stát, že byste do sklípků přijeli a žádný z nich nebyl otevřený. Lze si také stáhnout praktickou mapu, na níž jsou vyznačeny právě otevřené sklípky a zadat si k nim trasu.

Na oficiálních webových stránkách Velkých Bílovic je kompletní kalendář akcí, které můžete navštívit. 

Poptávka ubytování

Chcete si zarezervovat pokoj?

Klikněte na tlačítko vpravo a přesuňte se na kontaktní stránku, na níž lze nezávazně poptat ubytování. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás obraťte prostřednictvím kontaktních údajů uvedených taktéž na tomto odkaze. Pokud se chcete podívat na ceny za jednotlivé pokoje, klikněte na tlačítko vlevo.